no-img
ایستگاه یادگیری

آموزش نمایش پیغام در هنگام خروج در اندروید استودیو | ایستگاه یادگیری


ایستگاه یادگیری
مطالب ویژه‌ی سایت
اطلاعیه های سایت :

ادامه مطلب

TXT
آموزش نمایش پیغام در هنگام خروج در اندروید استودیو
txt
دی ۱۶, ۱۳۹۵

آموزش نمایش پیغام در هنگام خروج در اندروید استودیو


آموزش نمایش پیغام در هنگام خروج در اندروید استودیو

بار ها در برنامه های مختلف دیدید که در هنگام خروج، از شما پیغامی پرسیده میشه که آیا از خروج از برنامه اطمینان دارید یا نه؟ این کار به آسانی در اندروید استودیو قابل پیاده سازی هستش. پس اگه قصد یادگیری اون رو دارید، با آموزش نمایش پیغام در هنگام خروج در اندروید استودیو در ایستگاه یادگیری همراه باشید…

پیاده کردن اینکه در هنگام خروج از برنامه، از کاربر سوال پرسیده بشه میتونه از خارج شدن ناگهانی و ناخودآگاه کاربر جلوگیری بکنه. این فرایند میتونه برای برنامه هایی که یک سری اطلاعات باید قبل از خروج کاربر توسط کاربر ذخیره بشه بسیار ضروری باشه که مبادا کاربر بدون ذخیره کردن اون اطلاعات از برنامه بیرون بره.

در ایستگاه یادگیری ببینید : آموزش اجرای فایل PDF در برنامه در اندروید استودیو


  • برای اینکه بتونید قبل از خروج کاربر از برنامتون یک پیغام نمایش بدید تا کاربر از خروج خودش اطمینان پیدا بکنه، باید کد زیر رو در اکتیویتی خودتون قرار بدید :
  • کد بالا زمانی اجرا میشه که کاربر، دکمه Back گوشی رو فشار بده. وقتی که دکمه Back گوشی فشار داده شد، یک AlertDialog اجرا میشه که کاربر در اون حق انتخاب ۲ گزینه رو داره. اگر گزینه Yes انتخاب بشه طبیعتا باید از برنامه خارج بشه ولی اگر No انتخاب شد، بر عکس حالت Yes اتفاق میافته.

حال هر وقت کاربر قصد خروج از برنامه رو داشته باشه، قبل از خروج پیغامی نمایش داده میشه و از خروج ناخود آگاه که شاید باعث از دست رفتن اطلاعات بشه جلوگیری میشه.

خیلی ممنونیم که تا اینجا با سایت خودتون همراه بودید…درباره نویسنده

مهدی کفشگر

بنده مهدی کفشگر، مدیر سایت ایستگاه یادگیری هستم.از اولش علاقه بسیاری به بازی سازی، برنامه نویسی و وبلاگ نویسی داشتم.خیلی دوست دارم تا پایان عمرم، در این راه روز به روز پیشرفت کنم.

مهدی کفشگر 272 نوشته در ایستگاه یادگیری دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایت جدید ایستگاه یادگیری تاسیس شد..! (پشتیبانی از محصولات ادامه دارد)ورود به سایت